شهید رمضانعلی زارع

محل تولد: روستای جورجاده


تاریخ شهادت: 1364/11/25

پاسدار رشید و سردار دلاور قائم مقام سپاه دودانگه شهید رمضانعلی زارع در خانواده ای مذهبی و مسلمان در روستای جورجاده چشم به جهان گشود. این شهید بزرگوار پس از تحصیلات ابتدایی و راهنمایی جهت ادامه تحصیلات به شهرستان ساری عزیمت نمود. در ساری با وجود حضور در گروه مقاومت و درس خواندن، روزهای تعطیل نیز جهت تامین مخارج زندگی به کار مشغول میشد. شهید زارع یکی از اعضای فعال گروهها و هیئت های مذهبی بود که برای جوانان ایثار و فداکاری را معنی مینمود. او عشق به اسلام و انقلاب را تفسیر کرد و در حالیکه قائم مقام سپاه دودانگه بود، در عملیات غرور آفرین والفجر 8 در سال 1364 در منطقه فاو شرکت کرده و در همانجا به شهادت رسید. براستی آفرین بر این پدر و مادری که همانند سرور و سالار شهیدان حسین(ع) علی اکبر و علی اصغرها را تقدیم به اسلام نموده اند.
فرازهایی از وصیت نامه شهید رمضانعلی زارع:
فرحین بما ءاتهم الله من فضله و يستبشرون بالّذین لم یلحقوا بهم من خلفهم الّا خوف علیهم و لا هم یحزنون (آل عمران170)
آنان که به فضل و رحمتی که خداوند نصیب آنان گردانیده شادمانند و بشارت و مژده دهند به مومنانی که هنوز به آنان نپیوسته اند و بعدا در پی آنان به سرای آخرت خواهند شتافت که مردان هیچ نترسند و از فوت متاع دنیا هیچ غم نخورند.
شکر خدایی را که به من شناخت خود را عنایت فرمود. و شکر برای اینکه به من نعمت شناخت قرآن و شناخت جنگ و جبهه را داده است. ای خدای بزرگ شاهد باش من نتوانستم امام را زیارت کنم از درگاه تو میخواهم که بعداز شهادتم روح مرا به جماران برسان تا امام(ره) را زیارت نمایم. پدرجان: دنیا جز ننگ و مال دنیا جز نفرت نیست. منشا همه گناهان دوستی به دنیا است. افتخار کن که برای برافراشته بودن پرچم اسلام در لشگر امام زمان مشغول جنگم. برای شهیدان گريه کنید اما نه گريه برای فقدان آنان بلکه برای اینکه نهضت را مثل نهضت حسینی تا ابد زنده نگه داريد. و اما تو ای مادرجان: خانه نشستن برای من محال بود دلم قرار نمی گرفت چرا که لشگریان امام تنها بودند. بدن امام حسین(ع)صد پاره گشت، دستهای حضرت ابوالفضل(ع) قطع، و بدن آنان صد پاره شد. چگونه میتوانستم با غسل و کفن از دنیا بروم! مادر جان حلالم کن. برادران و خواهران و بستگان عزیز: امروز خداوند حسین دیگری را برایتان فرستاده است قدر او را بدانید و از او پیروی کنید از رفتن بستگان و فرزندانتان به جنگ جلوگیری نکنید. خمینی حسین زمان است ولی ایرانیان کوفیان نیستند.

تقویم دفاع مقدس
  • 1358/9/5: تشكیل بسیج مستضعفین ،ارتش بیست میلیونی به فرمان امام خمینی ره - روزبسیج مستضفین
تصویر روز
سخن شهدا
  • شهید حسن عباس زاده (روستای جورجاده): ای خواهرم بدان اگر روزی حجابت را فراموش کنی همان موقع خون شهدا پایمال خواهد گشت.
شعر روز
عشق بود و جبهه بود و جنگ بود
عرصه بر گُردان عاشق تنگ بود
هر که تنها بر سلاحش تکیه کرد
مادری فرزند خود را هدیه کرد
در شبی که اشکمان چون رود شد
یک نفر از بین ما مفقود شد
آنکه که سر دارد به سامان می رسد
آنکه که جان دارد به جانان می رسد
دیده ام ، دستی به سوی ماه رفت
بی سر و جان تا لقاءالله رفت
زندگیمان در مسیر تیر بود
خاک جبهه ، خاک دامنگیر بود
آنکه خود را مرد میدان فرض کرد
آمد از این نقطه طی الارض کرد
هر که گِرد شعله چون پروانه است
پیکر صدپاره اش بر شانه است
تن به خاک و بوی یاسش می رسد
بوی باروت از لباسش می رسد
دشمن افکنهای بی نام و نشان
پوکه ی خونین شده تسبیحشان
کار هرکس نیست این دیوانگی
پیله وا می ماند از پروانگی
سایت های مرتبط