شهید سید غلامرضا جعفری

محل تولد: روستای جورجاده

تاریخ تولد: 1367

تاریخ شهادت: 1365/7/30

شهید غلامرضا جعفری در سال 1347 در روستای جور جاده در خانواده ای کاملا مذهبی دیده به جهان گشود. دوران تحصیلات ابتدایی را در زادگاه خود به پایان رسانید و سپس برای ادامه تحصیل به قائمشهر رفت و دوره ی راهنمایی را در مدرسه 17شهریور (آرش سایق) سپری و سپس در دبیرستان دکتر شریعتی مشغول به تحصیل شد. در دبیرستان به عضویت انجمن اسلامی درآمد و طی آن به مبارزه علمی و فکری با گروهک های انحرافی می پرداخت و بعد از مدتی به عضویت ستاد پرورشی مدرسه درآمد. در گیر و دار جنگ تحمیلی بارها آمادگی خود را جهت عزیمت به جبهه ها اعلام نمود. سرانجام با فراگیری آموزش امدادگری در پادگان قدس سپاه آمل به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و در تاریخ 3/7/65 به ندای حق لبیک گفت و به زمره شهیدان پیوست.
فرازهایی از وصیت نامه شهید سید غلامرضا جعفری:
... ای خدای منان از هیچ ناکسی و هیچ نامردی کمک نمی خواهم و در برابر هر نامردی سر تعظیم فرود نمی آوریم، خدایا ما از تکه تکه شدن بدنمان نمیترسیم ما از ترکش خمپاره و گلوله ها هراسی نداریم. اسلام به خون ما محتاج است و بهترین جگر گوشه هامان را در این راه مقدس از دست می دهیم تا نهال انقلاب، آبیاری و ریشه آن مستحکم شود. از این می ترسم که خدای ناکرده در بستر بمیرم فقط از همین ترس دارم که در راه خدا کشته نشوم.

تصویر روز
سخن شهدا
  • شهید علی همت عباسی (روستای میانا): امروز ما به جنگ با کفر می رویم تا با دادن خون خود امانتی که از سوی خداوند رحمان و رحیم در دست ماست به او بازگردانیم.
شعر روز
عشق بود و جبهه بود و جنگ بود
عرصه بر گُردان عاشق تنگ بود
هر که تنها بر سلاحش تکیه کرد
مادری فرزند خود را هدیه کرد
در شبی که اشکمان چون رود شد
یک نفر از بین ما مفقود شد
آنکه که سر دارد به سامان می رسد
آنکه که جان دارد به جانان می رسد
دیده ام ، دستی به سوی ماه رفت
بی سر و جان تا لقاءالله رفت
زندگیمان در مسیر تیر بود
خاک جبهه ، خاک دامنگیر بود
آنکه خود را مرد میدان فرض کرد
آمد از این نقطه طی الارض کرد
هر که گِرد شعله چون پروانه است
پیکر صدپاره اش بر شانه است
تن به خاک و بوی یاسش می رسد
بوی باروت از لباسش می رسد
دشمن افکنهای بی نام و نشان
پوکه ی خونین شده تسبیحشان
کار هرکس نیست این دیوانگی
پیله وا می ماند از پروانگی
سایت های مرتبط